ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9262537
*
nr 926 2537
Spegel
höjd: 97
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 19:49:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 22:33:53
1
100 kr
24/11 17:13:03
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 926 2537
Spegel
höjd: 97
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 22:33:53 | 1 | 100 kr |
24/11 17:13:03 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10